כתובתינו
אוסישקין 52, תל אביב
טל׳ 052-203-0544
tzuk@tzuklaw.com

 

שעות פעילות
ראשון - חמישי: 19:00 - 09:00

war time pregnancy

השפעת מצב מלחמתי על ההיריון

כבר עשורים רבים שהרפואה המודרנית מקשרת בין הגוף והנפש. בריאות הנפש הוכרה במחקרים רבים כמשפיעה על בריאות הגוף, חוסנו והיכולת שלו להירפא.

אחד המצבים העיקריים המשפיעים על הנפש וכפועל יוצא על הגוף הינו מצב של ׳סטרס׳ או לחץ מוגבר הנובע ממספר רב של גורמים. מחקרים רבים בחנו את הקשר בין שהייה של אישה בהיריון במצב לחץ מוגבר לבין סיבוכים שחוותה בהיריון. ברצוננו להביא בפניכם מחקר חדש שנערך בבית החולים ״סורוקה״ בבאר שבע בעקבות מלחמת ״חרבות ברזל״, במסגרתו מצאו החוקרים, כי קיים קשר ישיר בין הסטרס והחרדה מהמצב הבטחוני בשל מלחמה, לבין סיבוכים בהיריון.

בעניין זה תיאר פרופסור אייל שיינר, מנהלת חטיבת היולדות והגניקולוגיה שערך את המחקר, את ההשפעה והסיכונים בהימצאות אישה בהיריון באזור המצוי במצב מלחמתי "מלחמה זה מצב של סטרס באופן מובהק. מצאנו שמאפייני האוכלוסייה נשארו זהים, אך שיעור הסיבוכים היה גבוה יותר. אלה שלושה סיבוכים אקוטיים שיכולים להיות מושפעים מסטרס".

לכתבה המלאה ראו: ינקו, א׳ (2023, 24 בנובמבר). מחקר בסורוקה: לחץ מהמלחמה משפיע על סיבוכים בהיריון

מסקנות המחקר אומנם עסקו למצב המלחמתי השורר בארץ אולם הן מובאות לידיעת ציבור לקוחות משרדנו השוקלים את האפשרות להתקשר עם פונדקאיות שיחיו באזורי מלחמה בזמן ההיריון ונשיאת העובר/ים של ההורים המיועדים, כדוגמת – אוקראינה.

דילוג לתוכן